Ķīpsala 2023

Pārdaugava
atpakaļ

 

 

03.02.2023.g.

Mācūbu ekskursija - nodarbība

Kur studēt? Izdari izvēli izstādē “Skola 2023”!

ĶĪPSALA

11:00 - 15:00

 

Dalībnieki: 9.A, 9.B kl. skolēni

Atbildīga persona: Iveta Mūrniece, Tatjana Moisejeva


Vieta: Starptautiskais izstāžu centrs, Ķīpsalas iela 8, Rīga
 


Programma

Kur studēt? Izdari izvēli izstādē “Skola 2023”!

Latvijas lielākais izglītības iespēju notikums – izstāde “Skola 2023”, kas vienuviet pulcē aktīvākās un radošākās augstskolas, profesionālās izglītības iestādes un mācību centrus.Izstādē “Skola” piedalās gandrīz visas Latvijas augstskolas. Būs arī koledžas, tehnikumi un profesionālās vidusskolas, kas jauniešiem prezentēs aktuālās izglītības programmas, mācību kursus un iepazīstinās ar uzņemšanas nosacījumiem.

Izstādes apmeklējums noderīgs un, iespējams, izšķirošais impulss tālākā izglītības ceļa izvēlē. Klātienē aprunāties, uzzināt un salīdzināt daudzās studiju iespējas, “pielaikot” profesiju noteikti ir daudz interesantāk un lietderīgāk nekā meklēt informāciju internetā vai tikties tiešsaistes pasākumos! Vairāk:: www.bt1.lv/skola


Izvēlies savējo augstskolu!

Izstādē “Skola 2023” Ķīpsalā topošos studentus gaidīs labākās un lielākās valsts un privātās augstskolas: Rīgas Tehniskā universitāte, Rīgas Stradiņu universitāte, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU, bijusī Latvijas Lauksaimniecības universitāte), Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija, Latvijas Kultūras akadēmija, Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija, Latvijas Jūras akadēmija, Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledža, Latvijas Universitātes P. Stradiņa Medicīnas koledža, Daugavpils universitāte, Rēzeknes Tehnoloģiju augstskola, Ventspils Augstskola, Vidzemes augstskola, Biznesa augstskola “Turība”, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola “RISEBA”, Rīgas Ekonomikas augstskola, Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola, Banku augstskola, Baltijas Starptautiskā akadēmija, RTU Rīgas Biznesa skola, Rīgas Juridiskā augstskola, Rīgas Aeronavigācijas institūts, Transporta un sakaru institūts u. c.

Pirmoreiz izstādē “Skola” būs Ukrainas Nacionālais kopstends, kurā startēs vismaz 20 Ukrainas universitātes un projekts “Eiropas un Ukrainas augstākās izglītības centrs”, kas jauniešus iepazīstinās ar iespēju iegūt dubulto diplomu, studējot gan Latvijā, gan arī Ukrainā.


Apgūsti profesiju jau pēc pamatskolas

Ja pēc 9. klases vai vidusskolas absolvēšanas plāno mācīties par automehāniķi, konditoru, frizieri vai apgūt kādu citu arodu – izmanto iespēju “Skolā 2023” satikt profesionālās izglītības kompetences centru – koledžu, tehnikumu un profesionālo vidusskolu – pārstāvjus. Atklāj profesiju nianses un konsultējies!


Izzinoša, aizraujoša pasākumu programma

Ja tevi aizrauj IT pasaule, tad 3. un 4. martā apmeklē “Datorium” tehnoloģiju skatuvi. Jau otro gadu “Datorium” skolas audzēkņi palīdzēs radīt tev labāku izpratni par aizraujošo un plašo IT pasauli. Savukārt uz Atvērtās skatuves 20 minūšu garās prezentācijās mācībspēki iepazīstinās ar savu aktuālo piedāvājumu.Vēl neesi izlēmis?

Ja nezini, par ko vēlies kļūt un ko mācīties, tad izmanto iespēju izstādē aprunāties ar karjeras konsultantiem, kā arī Valsts izglītības attīstības aģentūras stendā iepazīties ar karjeras izvēles testiem. Testos varēsi izmērīt gan savu interesi par dažādām jomām, gan novērtēt savas stiprās puses un atklāt, kāda profesija un darba vide tev ir vispiemērotākā.

Ja vēlies studēt ārzemēs

Vēlies mācīties ārvalstīs? Lūdzu! Aktuālāko informāciju par izglītības iespējām izstādē varēsi uzzināt no ārzemju mācību iestāžu, Francijas institūta Latvijā, “DAAD-Informationszentrum” un “Kalba” pārstāvjiem. Ķīpsalā būs iespējams aprunāties un uzzināt par ārvalstu universitātēm, studiju programmām, studiju finansējumu un savām izredzēm, par iestāšanās nosacījumiem un mācību procesu, kas mēdz būt stipri atšķirīgs no Latvijas u. c. Savukārt Baltijas-Amerikas Brīvības fonds 11. klašu audzēkņiem piedāvās izglītojošu, turpat mēnesi ilgu, bezmaksas nometni ASV. Bet, pirms izdari izšķirošo lēmumu – tiekamies izstādē “Skola 2023”! Vairāk par izstādi: www.bt1.lv/skola

 

Atbildīgas personas "Pārdaugavā" - Iveta Mūrniece

    06.03.2023

Rīga, Kartupeļu, 2

67623155

www.pdps.lv

pdps@riga.lv

 

 Посмотрите оценки Вашего ребенка

 

 

Counter CO.KZ